Czego można się spodziewać na Gamescom 2018

Największa konferencja gier w Europie, Gamescom, oficjalnie rozpocznie się 21 sierpnia. Odbędzie się w Kolonii w Niemczech, a największe marki w branży spotkają się, aby zaprezentować swoje produkty, w tym Sony, Microsoft, Nintendo i deweloperów, w tym Bethesdę, Ubisoft, Activision i więcej.

Gamescom zazwyczaj gra drugie skrzypce po E3, mega imprezie, która odbywa się każdego czerwca w Los Angeles. To na E3 firmy ogłaszają pierwsze ekscytujące nowe tytuły, ale na Gamescom mamy nadzieję, że zagłębimy się nieco w te gry i będziemy mieć więcej okazji, aby w nie faktycznie zagrać. Na naszej stronie znajduje się wiele artykułów związanych bezpośrednio z wydarzeniem E3, zatem zapraszamy do przeczytania.

Oto, co musisz wiedzieć o Gamescom 2018 i jakie tytuły gier najbardziej nam się podobają. Na Pograjniku pojawi się zapewne więcej wpisów o Gamescom, więc nie przegap niczego.

Gdzie i kiedy będzie Gamescom 2018?

Pokaz odbędzie się w dniach 21-25 sierpnia w Kolonii w Niemczech. To ładne miasto, w którym co roku odbywa się turniej w Counter-Strike: Global Offensive, nazywane ESL One.

Podczas gdy dzień otwarcia jest zarezerwowany dla handlu i prasy (daje to dziennikarzom więcej miejsca do wędrowania po salach), bilety publiczne są dostępne przez pozostałe dni. Jeśli interesuje Cię uczestnictwo, bilety dzienne kosztują 15,50 euro (około 65 złotych) z góry lub 18,50 euro (około 80 złotych), jeśli zakupi się bilet na miejscu.

Konferencje prasowe na Gamescom 2018?

Rzeczywiste konferencje prasowe są w tym roku nieco skrócone, ponieważ większość firm przedstawiło swoje największe plany na E3. Jest jednak kilka godnych uwagi momentów, o których należy pamiętać.

Gamingowie Świętowanie Nvidii GeForce

Poniedziałek 20 sierpnia o 6:30

“Wydarzenie będzie pełne nowych, ekskluzywnych, praktycznych pokazów najlepszych gier, pokazów scen z największych światowych producentów gier i kilku spektakularnych niespodzianek!” mówi oficjalne zaproszenie od Nvidii.

Spektakularne niespodzianki” mogą mieć związek ze zbliżającą się kartą graficzną GTX 1180, o której możesz przeczytać w następującym artykule.

Microsoft

Wtorek 21 sierpnia o 17:30

Zamiast hostować fizyczną konferencję na Gamescom, Microsoft zamiast tego wysyła strumieniowo ogłoszenie w formie specjalnego odcinka “Inside Xbox” na Xbox.com, Mixerze, Twitch‘u, Youtube, Facebook‘u i Twitterze. Microsoft nie powiedział dokładnie, co ma zamiar popisać, ale nie trzymaj kciuków za nowego Xbox‘a.

Bethesda, EA, Sony i Ubisoft potwierdziły, że w tym roku nie będzie oficjalnej konferencji prasowej na Gamescom.

Przecieki i prognozy?

Do tej pory dużą prognozą jest karta graficzna Nvidii GTX 1180, która w oparciu o dane liczbowe znajdzie się na samym szczycie jej serii i dlatego obiecuje duży wzrost wydajności w gracz każdemu, kto ma wystarczającą ilość gotówki, aby wrzucić jedną lub więcej z nich wewnątrz obudowy komputera.

Choć nie wiemy na pewno, kiedy to się pokaże, możemy spodziewać się, że wielu powiązanych deweloperów opowie o tym, jak ich nowe i nadchodzące tytuły będą wyglądać jeszcze lepiej na nowym sprzęcie, dzięki czemu Nvidia będzie jedną z większych firm, na którą trzeba mieć oko.

W tym roku nie spodziewamy się żadnych innych wielkich niespodzianek, ale zamiast tego mamy nadzieję, że zagłębimy się nieco w niektóre tytuły, które widzieliśmy na E3.