Coldzera może już nie grać w MIBR po przyszłym Majorze Valve

Najlepsze brazylijskie trio w Counter-Strike: Global Offensive zostanie rozdzielone już w tym roku.

MIBR, który składa się głównie ze składu SK Gaming, prawdopodobnie straci swoją gwiazdę, MarcelocoldzeraDavida po serii słabych występów turniejowych, wynika z raportu francuskiej strony Flickshot. Odejście coldzery nastąpi najprawdopodobniej po zakończeniu nadchodzącego FaceIt London Valve Major we wrześniu, ze względu na to, że drużyna ma już gwarantowane miejsce w głównym turnieju. Po tym jednak jeden z głównych nabytków MIBR może zniknąć.

Wiadomość o potencjalnym odejściu coldzery skończyła się wkrótce po tym jak, DBLTAP poinformował, że MIBR próbuje obecnie pozyskać strzelca Cloud9, Tarika przed Majorem Valve. Zespół podobno przygląda się usunięciu RicardaboltzPrassa na korzyść gracza z Ameryki Północnej.

Coldzera, który stanie się wolnym agentem, może mieć duży wpływ na konkurencyjny obieg, biorąc pod uwagę jego wyjątkową karierę i indywidualne umiejętności w grze. W wieku 23 lat coldzera jest jednym z najlepszych zawodników w grze od trzech lat – wygrywając w sumie dwa Majory Valve i ponad dziesięć oddzielnych eventów LAN-owych. Jego wpływ jako gracza był nieodłącznym elementem ogólnego sukcesu zespołu – jego własna marka gry pozycyjnej i siły ognia sprawiła, że został uznany za najlepszego gracza w 2016 roku.

Opuszczenie MIBR będzie także pierwszym momentem, gdy coldzera będzie grać bez GabrielaFalleNToledo i FernandaferAlvarengi od czasu wejścia na scenę w 2015 roku.