Będzie drugi sezon turnieju StarSeries i-League w PUBG

Turniej StarSeries i-League w grze PlayerUnknown’s Battlegrounds wraca na drugą rundę.

Drugi sezon rozpocznie się w przyszłym miesiącu, ale ze zmianą formatu. Istnieją teraz dwa etapy finału LAN, etap grupowy i finał, w których będzie uczestniczyć 16 drużyn zgodnie z komunikatem prasowym. Szesnaście zaproszonych zespołów będzie rywalizować w fazie grupowej o osiem miejsc w finale. Pozostałe osiem miejsc w finale zostanie obsadzonych przez najlepsze osiem drużyn z pierwszego sezonu StarSeries i-League PUBG.

W turnieju finałowym stawka wynosi 100 000 $. Pierwsza nagroda otrzymuje lwią część puli, w sumie 50 000 $.

Drugi sezon StarSeries i-League PUBG będzie transmitowany przez osiem dni meczowych, z 24 meczami w fazie grupowej i 24 meczami w finale. Wszystkie mecze będą transmitowane na żywo na Twitchu. Faza grupowa będzie trwać 4 dni, rozpocznie się 25 sierpnia i potrwa do 28 sierpnia. Finały odbędą się od 30 sierpnia do 2 września.

Zaproszone drużyny w drugim sezonie tego turnieju nie zostały jeszcze ogłoszone. Pierwszy sezon tego wydarzenia zakończył się na początku marca, gdy FaZe Clan zabrał do domu główną nagrodę w wysokości 50 000 $. Team Liquid, Team Vitality i Cloud9 zajęli kolejno czołową czwórkę. Format pierwszego sezonu miał tylko 16 drużyn uczestniczących, co oznacza, że w tym roku przyniesie sporo świeżej krwi.