Aston Villa wchodzi do esportu, tworząc własną dywizję gamingową

Aston Villa FC (AVFC), profesjonalny klub piłkarski, który obecnie gra w drugiej lidze ligi angielskiej, wszedł do esportu poprzez wprowadzenie nowej serii turniejów.

Nowo otwarty oddział graczy, znany jako avfcgaming, współpracuje z European Gaming League (EGL), centrum turniejów online dla wielu konkurencyjnych gier, aby uruchomić turniej FIFA 18 dla użytkowników PS4 i Xbox One.

Turniej jest otwarty dla wszystkich osób na stronie internetowej EGL. Gracze będą rywalizować w siedmiu cotygodniowych turniejach kwalifikacyjnych, aby zdobyć więcej punktów niż ktokolwiek inny. Punkty są nagradzane za liczbę meczów wygranych w każdym kwalifikatorze.

Trzech graczy z największą liczbą punktów na koniec siedmiu turniejów przejdzie do wielkiego finału, aby walczyć o udział o niezapowiedzianą pulę nagród zapewnionym przez AVFC. Dla tych, którzy nie trafią do pierwszej trójki, EGL organizuje kwalifikator ostatniej szansy na ostatnie czwarte miejsce w finale.

AVFC nie jest pierwszą drużyną piłkarską, która weszła do esportu. Schalke 04, niemiecki klub Bundesligi, ma obecnie zespół League of Legends w EU LCS, a Paris Saint-Germain niedawno wszedł do DOTA 2 wraz z chińską organizacją LGD Gaming. Kluby z całego świata, w tym Manchester City, Wolfsburg i PSV Eindhoven, zdecydowały się wejść do esportów FIFA.

Aston Villa nie ogłasza na razie żadnych sponsorowanych graczy, zamiast tego chce zapewnić platformę turniejową innym, zamiast polegać na sukcesie poszczególnych graczy.