Aston Villa wchodzi do esportu, tworząc własną dywizję gamingową

Aston Villa FC (AVFC), profesjonalny klub piłkarski, który obecnie gra w drugiej lidze ligi angielskiej, wszedł do esportu poprzez wprowadzenie nowej serii turniejów.

Nowo otwarty oddział graczy, znany jako avfcgaming, współpracuje z European Gaming League (EGL), centrum turniejów online dla wielu konkurencyjnych gier, aby uruchomić turniej FIFA 18 dla użytkowników PS4 i Xbox One.

Turniej jest otwarty dla wszystkich osób na stronie internetowej EGL. Gracze będą rywalizować w siedmiu cotygodniowych turniejach kwalifikacyjnych, aby zdobyć więcej punktów niż ktokolwiek inny. Punkty są nagradzane za liczbę meczów wygranych w każdym kwalifikatorze.

Trzech graczy z największą liczbą punktów na koniec siedmiu turniejów przejdzie do wielkiego finału, aby walczyć o udział o niezapowiedzianą pulę nagród zapewnionym przez AVFC. Dla tych, którzy nie trafią do pierwszej trójki, EGL organizuje kwalifikator ostatniej szansy na ostatnie czwarte miejsce w finale.

AVFC nie jest pierwszą drużyną piłkarską, która weszła do esportu. Schalke 04, niemiecki klub Bundesligi, ma obecnie zespół League of Legends w EU LCS, a Paris Saint-Germain niedawno wszedł do DOTA 2 wraz z chińską organizacją LGD Gaming. Kluby z całego świata, w tym Manchester City, Wolfsburg i PSV Eindhoven, zdecydowały się wejść do esportów FIFA.

Aston Villa nie ogłasza na razie żadnych sponsorowanych graczy, zamiast tego chce zapewnić platformę turniejową innym, zamiast polegać na sukcesie poszczególnych graczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *