Aktualizacja Salty Shores pojawi się w Rocket League 29 maja

Psyonix nakreślił plany dotyczące wielkiej majowej aktualizacji Rocket League, która ma się ukazać 29 maja.

Deweloper ujawnił, że aktualizacja będzie znana jako Salty Shores w nowym zwiastunie. Będzie to nowa arena o tematyce plażowej o nazwie Salty Shores, która wygląda na opartą na odcinku Miami Vice, która będzie darmowa dla graczy Rocket League na wszystkich platformach.

Wraz z nową mapą, 11 czerwca pojawi się nowe wydarzenie w grze, wnosząc ze sobą nowe przedmioty o tematyce letniej z Loot Box‘ów, które gracze będą mogli kupić w sklepie z grami. Te przedmioty będą dostępne wyłącznie na imprezie.

Majowy update rozpocznie także ósmy sezon rozgrywek Rocket League i da graczom ich nagrody z siódmego sezonu, w tym nowe banery i animacje bramkowe.

Zupełnie nowa playlista, nowy Battle-Car o nazwie Twinzer i jeszcze więcej niezapowiedzianych gadżetów zostało również potwierdzonych na nowe wydarzenie. Więcej szczegółów zostanie wydanych bliżej końca maja.

Po letniej imprezie Psyonix wyda zupełnie nową licencjonowaną wersję DLC. Ten DLC opiera się na ugruntowanej franczyzie, chociaż temat nie został jeszcze ujawniony. W czerwcu odbędą się także Mistrzostwa Świata RLCS w sezonie 5. Wszystkie te aktualizacje były w Letnim Planie Psyonix.